اوزون درمان چیست؟ مزایا و خطرات

اوزون یک گاز بی رنگ است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است. این به عنوان یک درمان جایگزین برای بهبود مصرف بدن و استفاده از اکسیژن و فعال سازی سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
در پزشکی، با استفاده از محدود کردن اثرات باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، مخمر ها و پروتئوز ها، اوزون برای درمان بیماری ها استفاده می شود.
در این مقاله، در مورد استفاده و مزایای استفاده از اوزون درمانی، و همچنین عوارض جانبی آن ممکن است را یاد می گیرید.

درمان-بیماری-با-اوزون-درمانیاوزون درمان چیست؟

اوزون درمانی با استفاده از اوزون، یک گاز بی رنگ از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است.
برخی از محققان معتقدند که اوزون دارای اثرات درمانی است و این درمان برای بیش از 150 سال مورد مطالعه قرار گرفته است.
یک لایه اوزون در استراتوسفر زمین پیدا شده است. هدف اصلی آن حفاظت از زمین در برابرر اشعه ماوراء بنفش خورشید است که بیشتر آن جذب می شود
در پزشکی، اوزون درمانی برای عفونت و درمان آن با استفاده از ضد عفونی ناحیه اطراف آنها، بهبود مصرف بدن و استفاده از اکسیژن و فعال سازی سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
استفاده از گاز به عنوان یک درمان پزشکی غیر معمول است، بنابراین تکنیک های خاصی وجود دارد که استفاده می شود. اوزون نیز می تواند در هنگام استنشاق سمی باشد.

اوزون درمانی در چه مواردی استفاده می شود

اوزون درمانی به روش های مختلف در پزشکی مفید است. هنگامی که آن را برای اولین بار بیش از 150 سال پیش برای ضد عفونی کردن و درمان بیماری ها استفاده شده است.
در طول جنگ جهانی اول، استفاده از آن در برابر زخم، نه تنها توانایی آن را برای ضدعفونی كردن نشان داد، بلکه همچنین به جریان خون كمك كرد و اثرات ضد التهابی ایجاد كرد.
بعدها، درمان دارویی برای افراد مبتلا به HIV قبل از اینکه داروهای دارویی در دسترس باشد، مشخص شد.
امروزه برای درمان موارد زیر استفاده می شود:
اگر چه اوزون گاز است، پیشرفت های تکنولوژی به معنی آن است که می توان آن را در قالب های مختلف و روش های مختلف استفاده کرد، از جمله:

اوزون-درمانی-و-مزایای-آنمزایای اوزون درمانی

برخی از مطالعات امیدبخش وجود دارد که بررسی می کند چگونه اوزون برای سلامت مفید است.

آیا اوزون درمانی ایمن است؟

یکی از بررسی ها گزارش می دهد که اثرات درمان با اوزون سازگار و ایمن هستند. با این حال، اوزون خود را می تواند اثرات خطرناک داشته باشد.
قرار گرفتن در معرض اوزون با افزایش قابل توجهی در خطر مرگ ناشی از بیماری تنفسی همراه است و اثرات سمی شناخته شده آن بر روی ریه های مردم است که با دی اکسید نیتروژن در دود سیگار می آیند.
حتی مقادیر کمی از اوزون می تواند ریه ها و گلو را تحریک کند و موجب سرفه، ضعف نفس و آسیب به بافت های ریه شود که بیشتر به عفونت ها حساس است.
مواردی وجود دارد که اوزون درمانی اثرات نامطلوب داشته است، برخی از آنها شدید بوده است. این عوارض جانبی گزارش شده عبارتند از: این اثرات نامطلوب نادر است و در شرایط عادی، درمان با اوزون در نظر گرفته می شود.

اوزون-درمانی-چییستعوارض جانبی اوزون درمانی

عوارض جانبی اوزون درمانی می تواند بسته به نوع درمان هر فرد متفاوت باشد.
در این موارد به هیچ وجه نباید از اوزون استفاده شود، اگر به داخل دهان، بینی یا چشم برسد، می تواند سوختگی و سرفه، حالت تهوع، استفراغ یا سردرد ایجاد کند. قرار گرفتن در معرض شدید تر می تواند منجر به عوارض تنفسی شود.
با این وجود، سایر روش های درمان نیز می توانند عوارض جانبی را داشته باشند.
 یکی از عوارض جانبی اصلی افرادی که از درمان یا درمان استفاده می کنند، به عنوان واکنش هرکس می شود. این می تواند فرد را به علائم مبتلا به آنفلوانزا تبدیل کند و در کوتاه مدت آن را بدتر کند.
اگر ازن درمان شود، با استفاده از انسفال شدن از طریق رکتوم، فرد ممکن است ناراحتی ملایم، گرفتگی و احساس را به عنوان اگر نیاز به عبور گاز است. این عوارض جانبی موقت هستند.
عوارض جانبی مثبت اوزون درمانی عبارتند از:
  • ناخن ها و موها بلندتر و قوی تر می شوند
  • پوست سالم تر است
  • یک فرد انرژی بیشتری دارد
  • خوابیدن آسان تر می شود
تحقیقات جدید به صورت منظم به درمان با ازن و پیشرفت های جدید برای استفاده از آن در پزشکی انجام می شود.هر کس که سوالی در مورد درمان با اوزون و درمان مناسب برای آنها داشته باشد باید با دکتر خود صحبت کند
این روش درمانی در کلینیک دکتر مریم چترایی ( متخصص طب فیزیکی و توانبخشی) انجام می گیرد و در طی این مدت نتایج بسیار رضایت بخشی داشته است.
تماس با ما

تمام محتویات مادی و حقوقی مطعلق به این وبسایت می باشد. طب فیزیکی اصفهان